Pulzní světlo obsahuje polychromatickou světelnou energii. To znamená, že se odlišuje od laseru, který vydává pouze jednu vlnovou délku. Pulzní světlo generuje více vlnových délek pokrývající široké barevné spektrum. Použitím krystalového filtru před světelný zdroj je možné vybrat škálu frekvence vlnových délek. Škála vlnových délek začíná od 42Onm do 1200nm. Možnost pohybovat se ve frekvenci spektra umožňuje intenzivnímu pulznímu světlu ošetřit všechny patologické projevy kůže. Každá vlnová délka proniká do jiné penetrační hloubky kůže. Jinými slovy pulzní světlo proniká do různé hloubky povrchu kůže.

Díky enormní flexibilitě je intenzivní pulzní světlo využívaným zařízením v estetických klinikách a beauty centrech. To je důvod, proč italská firma Wavemed přišla na trh s přístrojem VENUS IPL. Přístrojem se zabudovaným systémem ochrany kůže, který umožňuje bezpečně ošetřovat neestetické vady kůže jako je cuperosa, rosacea, pigmentové skvrny, vrásky, akné, folikuly a s čidlem k automatickému rozpoznání fototypu kůže.

 Přehřátí by mohlo způsobit termické poškození pokožky, které díky tomuto speciálnímu systému nehrozí. Pouhým zasažením chloupkového folikulu, je paprsek absorbován pigmentem chloupku -  melaninem. To zapříčiní termické zničení folikulu, který se uzavře, ale zároveň okolní tkáně zůstávají neporušené. Uzavření folikulů způsobí vypadávání chloupků. Navíc technologická všestrannost přístroje VENUS IPL, umožňuje ošetření přizpůsobit klientovi v závislosti na jeho subjektivní charakteristice chloupků a kůže, dají se také ošetřovat velice citlivé zóny na obličeji, podpaží a tříslech.