Detoxikace

Nejprve je potřeba si uvědomit, že zanesení organismu balastními látkami a toxiny, celulitida i obtížné zmenšení objemu těla na určitých partiích, mají ve většině případů dvě společné základní příčiny. U tukových buněk dojde ke zvětšení a ke shlukům (celulitidě), které zabraňují řádnému prokrvení a lymfatické cirkulaci.Pokud se k tomuto problému přidruží i uvolnění podkožního vaziva, které společně se svaly zajišťuje lymfatický oběh, vznikne kosmetický i zdravotní problém. Co je tedy potřeba pro nápravu?

Přístroj NIODÉ VAC III, pracující na principu vakuových rázů, dokáže mechanicky oddělit tukové buňky ze shluků tak, aby se jejich přirozený metabolizmus vrátil do normálu a zároveň zpevní podkožní vazivo. Zpevnění je způsobeno aktivací fibroblastů, buněk, které vytvářejí kolagenová vlákna. Ošetření je navíc podpořeno lokálním použitím kvalitní kosmetiky.

Vhodným ošetřením se dosáhne detoxikace organismu, pevné, pružné a hladké pokožky a zmenšení objemu těla na ošetřovaných místech (pas, boky, hýždě, stehna, ale i lýtka a paže).

Spolupráce při detoxikaci

Dobře fungující a zdravé tělo má samočistící schopnost. Léty a naším životním stylem se tato schopnost snižuje. Každá buňka těla je vlastně malá chemická továrna, do které jsou dodávány různé látky a další z ní odcházejí. A i v této "továrně"  vzniká provozní odpad. O odklízení tohoto odpadu se starají speciální buňky, tzv. makrofágy a lymfatickým systémem je dopravují do krve. Tyto odpadní látky se odfiltrují v játrech, slezině, ledvinách a posléze se vyloučí z těla. Pokud některá složka nefunguje správně, celý systém je narušen a vznikají zdravotní problémy. Organismus je náchylnější k chorobám, a to k banálním i velmi vážným. Celková výkonnost klesá a člověk se cítí unavený. Nejčastěji špatně funguje lymfatický systém.

Lymfatický systém nemá vlastní zdroj oběhu jako např.krev. Lymfatická tekutina je uváděna do oběhu stlačováním lymfatických cév za pomoci svalů. Svaly, především lýtkový, při práci stlačují cévy, které se opírají o podkoží. Pokud je podkoží příliš volné a ochablé, nedokáže se céva plně stlačit a oběh lymfy je snížen.

Při detoxikační kůře se zaměřujeme hlavně na odplavení balastních látek mezi tukovými buňkami a výrazné posílení podkoží.Pro kvalitní detoxikaci postačuje 5 procedur. Každá se dělí na dvě části. První je zaměřena na oddělení tukových buněk od sebe a na zpevnění pokožky a podkožního vaziva. Trvá cca 45 minut. Druhá, která následuje okamžitě, je tzv. lymfodrenáž.

Asi tak v polovině případů lze pozorovat po proceduře větší únavu, někdy bolesti hlavy. V některých případech klient pozoruje změnu barvy, zápachu a konzistence moči. V každém případě tyto nepříjemné projevy odezní nejpozději po třetí proceduře.

Co je nutné?V průběhu procedur je potřeba zvýšit příjem tekutin. Uvolněné škodlivé látky je potřeba co nejdříve z těla vyloučit. Doporučujeme neslazené a nesycené vody, bylinné čistící a ovocné čaje. V případě nachlazení atd. je třeba proceduru odložit, protože je tělo v průběhu procedur tak zatížené odplavováním a likvidací toxinů, že má málo rezerv na boj s dalšími viry.

Co doporučujeme? Více pít, omezit kouření, více namáhat lýtkový sval - chůze, zvýšit konzumaci zeleniny a ovoce.