Odstranění celulitidy

Příčiny vzniku celulitidy ještě nejsou zcela prozkoumány. Předpokládá se, že jde o celý soubor příčin, počínaje hormonální nerovnováhou a konče nevhodnou stravou a životním stylem.

Hlavními příčinami jsou hormonální antikoncepce, konzumace masa ze zvířat, která byla ošetřena antibiotiky a steroidy, málo pohybu, nedostatečný příjem tekutin a další.

Tukové buňky se postupem času zvětšují a vytvářejí shluky. Některá elastenová a kolagenová vlákna se natáhnouhnou, některá zpřetrhají a pokožka dostává typický pomerančový reliéf. Při proceduře (doporučujeme 10-15 procedur) se tukové buňky mechanicky oddělují ze shluků, zároveň se pokožka a podkoží silně prokrvují. Tomu napomáhá i vhodná kosmetika. Zároveň se aktivují buňky, které vytváří nová elastenová a kolagenová vlákna. Je potřeba si uvědomit, že pro zredukování celulitidy musí nejprve dojít k detoxikaci organizmu, tzn. že první příznaky pevnější a hladší pokožky pocítíte po čtvrté či páté proceduře.

Co je nutné?

Jako u detoxikace je to dostatečný příjem tekutin - čisté vody, bylinných, ovocných či čistících čajů.

Co doporučujeme?

Každý den by měl klient absolvovat alespoň jednu krátkou procházku a večer ošetřit pokožku vhodným krémem s anticelulitidními účinky (např. od JAFRY)

Na závěr!

Pokud nedojde k radikální změně životního stylu, doporučujeme jednu udržovací proceduru opakovat po třech týdnech, nejméně jednou za měsíc.